Nákup participace na daném úvěru opravňuje investora k tomu mít podíl ve výši participace na všech výnosech z tohoto daného úvěru. Investor si tak kupuje podíl na výnosech z úvěru. Na konci období úvěru se participace vrátí investorovi, protože s tím, jak končí úvěr, končí i participace.

Ještě vysvětlíme, proč tento mechanismus využíváme. Jde již o obecně zažitý princip toho, jak fungují P2P platformy v Česku. Všechny tyto velké platformy fungují na principu participace, takže jde o již osvědčený mechanismus. Dalším důvodem je fakt, že úvěry, které poskytujeme na nemovitosti, jsou v řádu milionů, přičemž my tuto investici chceme zpřístupnit i investorům, kteří hodlají investovat řádově statisíce. Další výhodou je plně digitální proces. Vše může investor vyřídit online z pohodlí domova nebo ze své kanceláře.

Tento investiční princip také zachovává určitou anonymitu a veškeré starosti jdou za Bedby s.r.o. Investor není vidět na listu vlastnictví jako zástavní věřitel a v případě problémů se o vše stará Bedby s.r.o., tedy provozovatel platformy Roier. V případě, že by své závazky neplnilo Bedby s.r.o., má investor zástavu ve formě pohledávky Bedby s.r.o za družstvem (úvěr, na kterém má investor participaci) a potvrzení od družstva, že si je vědomo této zástavy. Investor pak teoreticky může přijít rovnou za družstvem a požadovat plnění přímo od něj.
Pomozte nám zlepšovat seznam dotazů i pro ostatní zákazníky. Pomohla Vám odpověď při řešení Vašeho požadavku?
Zrušit
Děkujeme Vám za Váš názor.